Language
Select your language
Set your preferred language.
Language
English
skip to main content
skip to navigation
Skip to Navigation
Skyview School of STEM
District
About
Families
Students
Community
Classes
Activities
Schools
Contact
A
Kayleen
Anderson
Night Janitor
Noelle
Anderson
Teacher
Roxanne
Andes
Teacher
Cassandra
Ashlock
Teacher
Megan
Axlund
Teacher
B
Jordan
Banghart
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Victoria
Benton
Special Education IEP Technician
Catherine
Beyerly
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Rebekah
Biermann
Teacher
Tracey
Bilancia
Teacher
Kristi
Blount
Speech/Language Therapist
Mikaela
Blum
Occupational Therapist Registered (OTR)
Joe
Bowers
Instructional Aide/Special Education Aide I
Addileigh
Bowman
Teacher - Resource
C
Megan
Carney
Teacher
Jodi
Carroll
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Bronwyn
CollinsMount
Speech/Language Therapist
Linda
Cornell-Jones
Administrative Secretary (Elementary)
D
Michelle
Daly
Teacher
Amanda
Doocy
Instructional Aide/Special Education Aide I
Pennelope
Dugan
Nutritional Services Assist Cook II Elementary
E
Karah
Eberhard
Teacher
Chelsea
Ellingson
Teacher
F
Jesselyn
Fernbach
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Tara
Flores
Sub - Certified
Cheryl
Foster
Teacher
Olivia
Foster
Teacher
G
Joleen
Garcia
Teacher
Lindsey
Goetsch
Teacher
H
Andrea
Hallis
Teacher - Resource
Cerissa
Harding
School/Department Secretary
Danny
Harrison
Teacher
Beth
Hay
Teacher
Kristi
Henritze
Teacher
Lisa
Hess
Teacher - Resource
Brittany
Hill
Teacher
Kelly
Hills
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Kaitlyn
Hix
Teacher
Emily
Hood
Teacher - Resource
J
Lorrie
Jacobson
School Nurse
Amanda
Jestice
Teacher
Jalyn
Johnson
Sub - Long Term Certified Teacher
Marissa
Jordening
Teacher
K
Christina
King
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Dora
Kloberdanz
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Karie
Kraemer
Teacher
Michelle
Kugler
Guidance and Counseling
L
Keith
Lacock
Teacher
Kadi
LaMarr
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Laura
Lashway
Teacher
Hai
Li
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Cassie
Lintz
Instructional Aide/Special Education Aide I
Katelyn
Lopez
Teacher
Sarah
Loughran
Nutritional Services Assist Cook Part Time I
M
Sara
Matzke
Teacher
Kelsey
Meyer
Student Teacher
Lauren
Meyer
Teacher
Kathlynn
Mooney
Teacher
Brandy
Moretti
Nutritional Services Assist Cook II Elementary
Stacy
Munro
Teacher
N
Jessica
Nauroth
Instructional Aide/Special Education Aide I
Evan
Netzer
Principal
Sara
Neurohr
Instructional Aide/Special Education Aide I
Kathryn
Niels
Teacher - Resource
P
Melissa
Pavnick
Teacher
Martha
Petersen
Teacher
Heather
Petti
Nutritional Services Assist Cook Part Time I
Amber
Poindexter
Teacher
R
Shaundra
Ray
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Charlotte
Reynolds
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Kirsten
Richard
Assistant Principal
Delora
Richter
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Teri
Romshek
Teacher
Madysen
Routh
Teacher
S
Nieko
Seaman
School/Department Secretary
Brooke
Sewell
Teacher
Kelly
Shepherd
Teacher
T
Katherine
Tripician
Instructional Aide/Special Education Aide I
V
Matthew
Vilander
Teacher
W
Madison
Wade
Teacher
Dillon
Walker
School Resource Officer
Ellen
Wallis
Teacher - Resource
Sara
Walsh
School Psychologist
Aubbrey
Walter
Instructional Aide/Special Education Aide I
Amy
Waterman
Night Janitor
Jeremy
Weaver
Teacher
Cody
Wellman
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Mea
Wheeler
Night Janitor
Kimberly
Wright-Holman
Special Education Aide II (Extensive Needs)
Stana
Wynn
Sub - Long Term Certified Teacher
Home
Account
SchoolFeed
Menu